Skoči na vsebino
Gumb išči|

Zapri iskalnik

Dobrodošli v mestu športa za vse generacije, v Evropskem mestu športa 2022!

13.06.2022 / Evropsko mesto športa 2022

Likovni izziv na temo športa v Občini Brežice

Deli na FBNatisni

Občina Brežice v počastitev prejema naziva Evropsko mesto športa 2022 v sodelovanju s Foto klubom Brežice in Društvom likovnikov Brežice organizira fotografsko – likovno razstavo na temo športa v občini Brežice. Ob tem pa prav poseben športno – likovni izziv za otroke.

 

POGOJI ZA SODELOVANJE V IZZIVU:

Avtor: Občan občine Brežice, starejši od 5 let in mlajši od 15 let

Velikost papirja: A3

Tehnika: Tehnika primerna za papir (risanje, kolaž, akvarel, vodne barvice…)

Oznaka risbe/slike na hrbtni strani: Ime in priimek (avtorja), naslov risbe, starost, naslov prebivališča

 

Rok za oddajo umetnin:  4. 7. 2022

 

Prejete likovne izdelke bo ocenila strokovna komisija. Predvidoma najboljših 15 prejetih likovnih izdelkov bo razstavljenih na razstavi v Poslovnem centru GASA (avla Upravne enote Brežice). Vsi avtorji razstavljenih del bodo prejeli priznanja za sodelovanja, najboljšim 3 pa bo strokovna komisija podelila še posebno priložnostno nagrado. Otvoritev razstave bo 15. 7. 2022 v sklopu otvoritve Mestne promenade.

 

Tema:  Brežice – Evropsko mesto športa 2022 – Mesto športa za vse generacije!

Občina Brežice je prva slovenska občina, ki je v kategoriji ''town'' prejela naziv Evropsko mesto športa 2022.

Veseli nas, da je v naši občini pomen športa in gibanja na zelo visoki ravni ne glede na starost in ne glede na to ali gre za rekreativni ali profesionalni šport.

Športniki smo že od malega. Imamo svoj najljubši šport ali športnika, svojo najljubšo žogo …, zato smo za vse mlade športne navdušence pripravili prav poseben športno-likovni izziv!

Da bo ustvarjanje lažje podajamo nekaj iztočnic:

  • Moj najljubši šport
  • Moj športni vzornik
  • Jaz kot športnik
  • Kaj je zame šport?
  • Šport in družina
  • Kateri šport v Brežicah pogrešaš/najbolj ceniš?
  • Šport s prijatelji
  • Šport in narava
  • Šport na vasi

 

Oddaja del: Dela, skupaj s podatki na hrbtni strani risbe/slike: Ime in priimek (avtorja), naslov umetnine, starost, naslov prebivališča in mail kontaktne osebe  pošljete ali dostavite najkasneje do ponedeljka, 4. 7. 2022 na naslov Občina Brežice, cesta prvih borcev 18, 8250 Brežice s pripisom ''natečaj evropsko mesto športa 2022''.

 

*V primeru, da bo strokovna žirija med ocenjevanjem prispelih likovnih del ugotovila, da posamezna umetnina ni avtorsko delo, bo le ta izločena iz nadaljnjega postopka. Vsak avtor lahko sodeluje z največ enim delom

 

Dodatne informacije:

Anja Urek

M: 031 665 929

e-pošta:

 

Veselimo se sodelovanja z mladimi likovnimi ustvarjalci, ter vam pošiljamo športni pozdrav

<maj junij 2024 jul>
po to sr če pe so ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Aktualno

19.12.2022

Pravila nagradne igre - Praznični decemeber ETS

V sklopu nagradne igre ''Praznični december - ETS'', objavljamo pravila nagradne igre, ki poteka na uradni Facebook strani občine Brežice. Splošni pogoji in pravila nagradne igre – Praznični december - ETS

26.07.2022

V likovnem izzivu na temo športa sodelovalo več kot 180 otrok iz naše občine

Šport v naši občini najpogosteje povezujemo s turizmom in kulturo. Tokrat smo združili moči in ob začetku Mestne promenade Brežice uradno otvorili fotografsko-likovno razstavo z naslovom ''Evropsko mesto športa 2022'', ki jo je Občina Brežice organizirala v sodelovanju z Društvom likovnikov Brežice in Fotoklubom Brežice ter otroci vrtcev in osnovnih šol naše občine.

04.07.2022

Dan vodnih športov privabil na Brežiško jezero veslače in kajakaše iz celotne Slovenije

Zavod za šport Brežice je v sodelovanju z Občino Brežice na pobudo Veslaške in Kajakaške zveze Slovenije organiziral Dan vodnih športov na Brežiškem jezeru oziroma morju, kot ga poimenujejo občani in občanke, saj gre za drugo največje akumulacijsko jezero v Sloveniji. Dan vodnih športov je bil prvi večji dogodek na tem območju, kjer bo v prihodnjih letih zrasel dostopni vodni center, rekreativno središče za vse generacije, ki bo med drugim omogočalo izvedbo mednarodnih tekem v kajak-kanuju in veslanju.

27.06.2022

Dan vodnih športov na Brežiškem jezeru

Zavod za šport Brežice v sodelovanju z Občino Brežice vabi na DAN VODNIH ŠPORTOV na ''Brežiškem jezeru''.

13.06.2022

Likovni izziv na temo športa v Občini Brežice

17.05.2022

V Brežicah navdušeno sprejeli dvakratno olimpijsko prvakinjo Lejo Glojnarič

''Zlata Leja'' so v Brežicah z glasnim navijanjem in s kretnjami slovenskega znakovnega jezika sprejeli vrhunsko 19-letno atletinjo Lejo Glojnarič, ki se je iz 24. poletnih olimpijskih iger gluhih vrnila z dvema zlatima medaljama.

03.05.2022

V Brežicah sprejem za kolesarje projekta Dobrodelno okoli Slovenije 2022

Brežice so dokazale, da so Evropsko mesto športa 2022 v vsakem vremenu, saj je 1. maja potekal krajši sprejem za udeležence dobrodelnega kolesarskega podviga DOS 2022 kljub močnemu dežju. Župan Občine Brežice Ivan Molan je pozdravil sodelujoče in še posebej pobudnika obrodelnega projekta Damija Zupija. V petih dnevih, v času od 27. april – 1. maj 2022, so kolesarji prevozi traso okoli celotne Slovenije v razdalji nekaj več kot 1.225 km. Letos je bil cilj dirke zbrati sredstva za nakup koles za otroke iz socialno ogroženih družin, kolesa so po posameznih postojankah tudi simbolno predali v namen.

21.03.2022

Delegacija občine Brežice sodelovala na gala prireditvi nagrajenih mest športa v letu 2022 v Torinu

Občina Brežice je na povabilo Aces Europe 21. 3. 2022 sodelovala na Annual Awards Ceremony z vsemi nagrajenimi mesti in regijam v letu 2022, ki so prejeli naziv Evropskega mesta/regije/območja športa 2022.

15.02.2022

PEKING DOMA v Brežicah in uraden začetek dogajanja Evropskega mesta športa 2022

S terenskim studiem in navijaško-rekreativnim središčem v sodelovanju z Olimpijskim komitejem Slovenije v Brežicah 16 in 17. februarja gostuje Val 202, ki v času zimskih olimpijskih iger v Pekingu, olimpijski duh prenaša po celotni Sloveniji.

27.09.2021

Občina Brežice prejela naziv Evropsko mesto športa 2022

Občina Brežice je prva slovenska občina, ki je osvojila naslov Evropsko mesto športa (European Town of Sport) v kategoriji mest in občin z manj kot 25.000 prebivalci.

12.09.2021

Občina Brežice kandidira za naziv Evropsko mesto športa 2022 - DOBRODOŠLI V MESTU ŠPORTA ZA VSE GENERACIJE!

Občina Brežice se je po besedah župana Ivana Molana odločila za kandidaturo na podlagi številnih argumentov – od dosežkov športnikov do rednih vlaganj v športno infrastrukturo in programe športa.