23.06.2026 / Sporočila za javnost
Na Obrežju o migracijah in varnosti: minister Matoz županu zagotovil, da varnost ostaja prednostna naloga
Župan Občine Brežice Ivan Molan se je na Mednarodnem mejnem prehodu Obrežje srečal z ministrom za notranje zadeve in javno upravo Francijem Matozem, državnim sekretarjem na Ministrstvu za notranje zadeve in javno upravo Francem Kanglerjem in vršilcem dolžnosti generalnega direktorja policije Danijelom Lorbekom na temo ilegalnih migracij in zagotavljanja varnosti. Župan je delovno srečanje predlagal zaradi ukinitve kontrole na meji (odločitev Vlada Republike Slovenije o ukinitvi začasnega ponovnega nadzora na notranjih mejah s Hrvaško in Madžarsko), želel je pojasnila, kako bo država v prihodnje zagotavljala varnost prebivalcev in učinkovito varovanje meje. Minister Matoz je v pogovoru županu zatrdil, da bo varnost občanov še naprej zagotovljena.



