Gumb išči|

Zapri iskalnik

15.02.2022 / Evropsko mesto športa 2022

PEKING DOMA v Brežicah in uraden začetek dogajanja Evropskega mesta športa 2022

Deli na FBNatisni
Galerija

S terenskim studiem in navijaško-rekreativnim središčem v sodelovanju z Olimpijskim komitejem Slovenije v Brežicah 16 in 17. februarja gostuje Val 202, ki v času zimskih olimpijskih iger v Pekingu, olimpijski duh prenaša po celotni Sloveniji.

Največji športni dogodek letošnje zime bo kmalu končan, vendar športno vzdušje v Sloveniji nikoli ne presahne. Vedno smo kot narod dokazali, da znamo stopiti skupaj in našim športnikom in športnicam nuditi neizmerno podporo. Prav tako pa je poseben športni duh v letu 2022 prisoten tudi v naši Občini, saj je Občina Brežice prva slovenska občina, ki je v kategoriji mest z manj kot 25.000 prebivalci osvojila laskav naziv EVROPSKO MESTO ŠPORTA 2022, ki ga podeljuje mednarodna organizacija ACES EUROPE.

Če je simbolni prižig olimpijskega ognja tradicija začetka vsakih olimpijskih iger, smo danes v Brežicah z dvigom zastave Evropskega mesta športa 2022 uradno začeli pisati posebno športno zgodbo naše Občine.

Pri slavnostnem dvigu zastave so sodelovali župan Ivan Molan in domača olimpijca Barbara Špiler ter Jure Rovan.