Skoči na vsebino
Gumb išči| Zapri iskalnik

13.05.2026 / Sporočila za javnost

Dobrodelna nota akcije Dobrodelno okoli Slovenije tudi v Brežicah

Deli na FBNatisni

V torek, 12. maja 2026, je bil načrtovan tudi prihod in postanek ekipe dobrodelnih kolesarjev z Damijem Zupijem na čelu tudi v Brežicah. Vendar so izjemne vremenske razmere, toča, dež in močna ohladitev kolesarjem preprečila postanek v Brežicah. Smo pa imeli priložnost gostiti požrtvovalno spremljevalno ekipo, ki spremlja kolesarje in je v dobrodelnem duhu občini predala 10 promocijskih paketov akcije in 250 slikanic Mala navodila za velike kolesarje. Paketi bodo namenjeni otrokom iz manj spodbudnih okolij, katerim bo Občina Brežice omogočila letovanje na morju, slikanice pa bodo prejeli vsi prvošolci ob vstopu v šolske klopi v šolskem letu 2026/27.

Ob tem nas še posebej veseli, da Občina Brežice dobrodelno kolesarjenje podpira že vsa leta – letos že sedmič zapored – za kar smo prejeli tudi uradno zahvalo.   20260513_085721.jpg

Občina Brežice se organizatorjem akcije zahvaljuje za plemenito gesto in podporo najmlajšim, kolesarjem pa želimo srečno in varno pot do cilja.

Dober namen lahko podprete z donacijo preko SMS sporočila z geslom ZAKOLO5 na 1919

Več o DOS- u Zunanja povezava na https://dos.si/o-dos-u/

DOS 2026 foto FB DOS.jpg  DOS2026 trasa.jpg