Skoči na vsebino
Gumb išči|

Zapri iskalnik

24.11.2015 / Zanimivo

Obogatili knjižne police in predstavili projekt zagovorništva

Deli na FBNatisni

Brežice – V mesecu novembru, ko imajo svoj praznik splošne slovenske knjižnice, je župan Ivan Molan Knjižnici Brežice predal knjižno gradivo, ki ga je občina Brežice prejela ob različnih protokolarnih obiskih. Gradivo v veliki meri sestavljajo knjige s predstavitvami različnih mest, držav, pokrajin ali kultur. Po besedah direktorice knjižnice mag. Tee Bemkoč bo prejeto gradivo dostopno vsem uporabnikom in kot tako prestavlja obogatitev knjižne ponudbe.

Knjižnica je prostor učenja in druženja

Direktorica Knjižnice Brežice mag. Tea Bemkoč je dejala, da v knjižnici že nekaj let uspešno razvijajo storitve na področju socialne vključenosti, vseživljenjskega učenja, informacijske pismenosti, umetnosti in kulture, namenjene prebivalcem v lokalni skupnosti. Storitve namenjene socialnemu vključevanju že nekaj let podpira Občina Brežice, saj te pomembno prispevajo k izboljšanju kakovosti življenja v občini.

Predaja knjig knjižnici 12

Predaja knjig knjižnici 07

Predaja knjig knjižnici 02Predaja knjig knjižnici 03Predaja knjig knjižnici 04

Učenje dela z računalnikom kot primer socialnega vključevanja starejših

Knjižnica Brežice se je januarja 2015 na pobudo  Združenja splošnih knjižnic in Zavoda Jara priključila projektu »Vloga splošnih knjižnic na področju socialnega vključevanja – Knjige povezujejo«.  Brežiška knjižnica se na nacionalno raven projekta zagovorništva vključuje s projektom Migam z@ računalnikom, ki je namenjen spoznavanju in učenju dela z računalnikom ter prilagojen starejši populaciji.

Prvih devet računalniških tečajev je knjižnica v letih 2009–2012 izvedla v okviru Centra vseživljenjskega učenja (CVŽU), v l. 2011 pa je vrata odprla projektu Simbioza.  Na pobudo Društva upokojencev Brežice in predavateljice ter zdajšnje izvajalke tečajev, Lilijane Žiroš, so v knjižnici s tečajem nadaljevali in ga poimenovali Migam z@ računalnikom.

V letih 2012–2015 je bilo ob podpori sponzorjev in donatorjev ter Občine Brežice izvedenih 48 začetnih in 8 nadaljevalnih tečajev. Z namenom približevanja starejšim občanom iz oddaljenih krajev občine Brežice so tečaje izvedli tudi v treh okoliških krajih. S skupnimi močmi so (do 21. 5. 2015) računalniško opismenili kar 549 oseb, predvsem upokojencev in starejših ter iskalcev zaposlitve.

Zaklju__ek_ra__unalni__kega_te__aja_Migam_za_ra__unalnikom_2013_25.JPG